MagnoliART

Akvarell, lettering és kalligráfia

Festettél már meg egy nagyon csodált természeti jelenséget?

2018. január 24. 19:38 - Rózsa Olga

Ha még nem, akkor épp itt az ideje. Arra gondoltam, hogy heti aktualitás gyanánt fessünk közösen egy olyant, amiről talán nem is hiszed, hogy képes vagy megfesteni. Ezen a héten előveheted a színeket és kiélheted magad egy feladaton belül is, nem úgy, mint a múlt héten

A sarki fényre gondoltam, ami jó alap arra, hogy a nedves a nedvesen technikát  egy mű megalkotása közben is kipróbáld, ha már a háttér készítése során megismerkedtél vele. Ha a google-n rákeresel (aurora borealis északon és aurora australis délen), akkor sokféle fotót találsz róla, de most éljünk a művészi szabadsággal és okozzunk magunknak sikerélményt! Ne bonyolítsuk túl a jelenséget,alkossunk lazán és felszabadultan, hiszen ez az egész lényege. A kikapcsolódás és sikerélmény. :-)

Mivel az akvarell papírt teljes egészében benedvesítjük, ezért előtte a hullámosodást megelőzendően célszerű egy kartonra vagy rajztáblára leragasztani visszabontható festőszalaggal vagy washi tape-pel. A nedves a nedvesen technika lényege az, hogy gyorsan kell dolgozni. Éppen ezért festés előtt érdemes elgondolni, hogy mit is szeretnénk festeni és milyen színekkel. A színeket elő kell készíteni, ami azt jelenti, hogy benedvesítjük őket vagy az ecsettel, vagy vizet spriccelünk rájuk. Ekkor már könnyen felvihető állapotba kerülnek és meggyorsítják a munkánkat. 

Ha a hátteret már megfestetted és még mindig nedves a papír, akkor egy száraz ecsettel felitathatod a pigmenteket sávosan és ekkor fehér csík képződik az ecsetvonás helyén. Nagyon jó móka. Olyan, mintha ecsettel radíroznánk. Meglátod, hogy ennek a tudásnak a későbbiekben nagy hasznát veszed, úgyhogy próbáld ki mindenképp! 

Az előző ködös fenyős bejegyzésben már megismerkedtél nagy vonalakban a tárgyak térbeli elhelyezkedésétől függő megjelenésükkel. Ezt perspektivikus ábrázolásnak is mondják, de nem akarlak elijeszteni a laza alkotástól ilyen idegen szavakkal. A lényeg tömören, olyan tömören, ami a munkádat segíti az az, hogy minél távolabb van tőled a tárgy, annál kisebb és annál halványabb. 

Ezek után, ha már megszáradt az egész felület, (tudod, a száradás hajszárítóval gyorsítható), akkor az előzőek szerint festhetsz még fákat is, hogy megfogható legyen természet jelenség. 

  

Ha megszáradt az alkotás, akkor a ragasztót óvatosan távolítsd el. Hajlamos vagyok a gyorsaságra és a nem megfelelő irányú ragasztóeltávolításra, ami a kép megsérülését okozza, szóval tudom miről beszélek. Csak gyengéden a ragasztó visszabontásával!  

Vágj bele bátran! Elrontani nem lehet. Oszd meg alkotásod a #magnoliart hashtaggel, hogy láthassam. 

Ha tetszett a videó, lájkold és oszd meg barátaiddal, ismerőseiddel, hogy ők is élvezhessék az alkotás okozta örömöt. 

xoxo_olga5cm.jpg

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://magnoliart.blog.hu/api/trackback/id/tr1113600743

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása