Január van.
Hideg van.
Köd van.
Hó
Szürkeség van.
Nap
Éppen ezért jutott eszembe, hogy fessünk egy olyan tájat, ami passzol a természethez, olyat, ami egyszínű és kezdők is bátran kipróbálhatják, hiszen sikerülni fog.
Keress elő akvarell papírt, min 300g/m2, de lehet mixed media karton is (az első nekem jobban bejön, de próbáld ki), akvarell festéket, ecsetet és 2 felesleges poharat a víz számára. Az egyikbe mosd ki az ecsetet, a másikból pedig használhatod a tiszta vizet Szükséged lesz fehér lapos tányérra, mindig abban keverem ki a színeket, de palettát is használhatsz, valamint konyhai papírtörlőre a felesleges víz felitatására. Ha a száradási folyamatot gyorsítani szeretném, akkor hajszárítót használok.
Először válaszd ki, hogy milyen fenyőt szeretnél festeni. Tudod, ahány ház, annyi szokás. Hoztam neked 3 változatot azok közül, ahogyan én szoktam festeni. Kísérletezz bátran!
Az első fenyő úgy készül, hogy az ecset hegyével símogatod a papírt, de azért a tipikus fenyőformát megtartod. Igaziból mindhárom esetben jó, ha próbáljuk hozni a fenyőformát. Nem kell túl szabályosnak lennie, hiszen a természetben semmi sem túl szabályos. A második fenyő csak vízszintes vonalakból áll, míg a harmadik ívesen lehajló ágakból.
Ha eldöntötted, milyen stílusú fenyőket festesz, akkor nekiállhatunk őket elhelyezni a térben. Minél messzebb vannak, annál világosabbak és minél közelebb, annál erősebb a színűk. Ez nagyon jó gyakorlat arra kezdődnek, hogy megismerjék, hogyan reagálnak a pigmentek a vízzel. Minél több a víz, annál halványabb a szín, ami még halványabbá válik a száradás után. Figyeld csak meg! Ezért kell kísérletezni! Éppen emiatt, ehhez a projekhez csak egy színt használunk. Az is bőven elég lesz, meglátod. Sokat tanulsz már most is az akvarellről, ha elkészíted a tájat. A színválasztást rád bízom. Lehetsz természetközeli is, de használhatsz extrém színt is, a lényeg, hogy a festés boldogságot okozzon!
Az ég festésébe most nem akartam belemenni, az nem része a mai projektnek, de biztosan láttad, hogy az égnél is egy nagyon halvány kék színt használtam. Szerintem jobb, ha a tájfestésnél nem hagyjuk üresen még kezdőként sem a papír bizonyos részeit. Festettem néhány fenyőt és mielőtt még megszáradtak volna, tiszta vizes ecsettel osszemostam az alsó részüket. Ettől válnak olyanná a fenyőink, mint ködben lennének. Éppen ezért nem is szükséges egész fenyőket festened, hisz nagy köd esetén éppen csak a csúcsuk kandikál ki a ködből. Kísérletezz bátran és oszd meg a műveidet a nagyvilággal! Ne feledd, a világnak szüksége van a szépségre és a kreatív emberekre is! ;-)
A projekt hasonló képeit keresd az instagram oldalamon!