A kalligráfia és a lettering, bármelyik ágát is nézzük, nem olyan készség, amit egyetlen éjszaka alatt el lehet sajátítani. Folyamatos gyakorlást igényel, hogy az izomok memóriájába bekerüljön az az irányú mozgás, amire a toll irányításához szükségünk van.
Gondolj csak bele, az elsős kisgyerekek is hosszú időn át gyakorolják jobb esetben az írás alapjai, amihez az alapok alapozását is már ovis korban megkezdik. Ezt finommotorikus mozgásnak nevezzük. Ha az óvodásnak jó a finommotorikája, akkor jól tartja a ceruzát a kezében és a kellő erővel nyomja a papírra, hogy vonalat húzzon. Aztán megtanulnak irányított vonalakat húzni, nemcsak az egyenest, hanem a hullámot is. Az iskolában ezt fejlesztik tovább, később pedig a rajztanulás során még szélesebb ismeretekre tesznek szert a gyerekek. Látod ugye a folyamatos gyakorlást?
Ma hoztam neked egy letölthető munkalapot, amivel begyakorolhatod az betűket. Nagyon egyszerű a használata. Kinyomtatod, és átrajzolod. Ha többször szeretnéd felhasználni, akkor tegyél rá egy pausz papírt és azon gyakorolj, vagy egy tracing light boxra helyezd és akkor bármilyen papírral használhatod. Itt segítsél nekem, hogyan fordítjuk magyarra? Fénypad, világító tábla? Úgy, hogy azt jelentse, amire gondolok. :-)
Nekem egy Huion lightboxom van, ami vékony, könnyű, USB porton kapcsolódik a számítógéphez és akciós időszakban jó áron hozzá lehet jutni az amazonon. Nekem eddig bevált.
Írd át néhányszor a betűket, ugyanis ezeken alapul az álkalligráfia, amivel a héten megismertetlek.