Gondolom neked is van odahaza mikulásvirágod (Euphorbia pulcherrima), hiszen a karácsony szimbolikus szobanövénye, talán a színei miatt. Gyönyörű a lakásban, de illusztrációként is csodaszép lehet.
Mielőtt még bármibe belekezdenénk tudnod kell, hogy a kutyatejfélék (Euphorbiaceae) családjába tartozik, s mint ilyen, tejnedvet tartalmaz. Az azt jelenti, ha megsérül a növény, mondjuk lepattintod az egyik levelét, vagy letöröd az ágát, elmorzsolod a levelét, ahogy a levendulánál teszed, fehér színű váladékot bocsát ki, ami MÉRGEZŐ. Éppen ezért nagyon figyelj oda, hogy kisgyerek ne kerüljön hozzá közel. Bőrrel érintkezve allergiás reakciót válthat ki, elfogyasztása pedig gyomorbántalmakat okozhat. Éppen ezért még a lehullott leveleket is szedjük fel hamarabb, mint a kisgyerekünk.
Sokan azt mondják a mikulásvirág piros levelire, hogy azok a virágai. Azok csak a megporzás rovarokat hívogató fellevelek. Az igazi virágok meglehetősen picik, azért is kell a feltűnő piros színnel csalogatni a rovarokat és sárga színűek. Az igazi levelei a zöldek.
A rajzolást növény közepével kezdd, az apró virágokat rajzld meg először. Utána jöhetnek a kisebb piros fellevelek, majd a nagyobbak, végül pedig a zöld színű levelek. Mivel nem botanikai rajzot készítünk most, hanem illusztrációt, aminek az a célja, hogy a növéyt felismerhető módon ábrázoljuk, nem szükséges az erezet megrajzolása, anélkül is felismerhető a növény, de ha az időd engedi, pepecselj egy kicsit az erekkel, mert azok nagyon karakteresek ennél a fajnál. Ha azzal is megvagy, biztos a sikered!
Az ábra nagyszerű lesz a bujod karácsonyi lapjainak a díszítéséhez, de ajándékkísérő kártyákat is díszíthetsz vele. Csak tőled függ, hogy mire használod fel. Az instagramon már megtalálod, hogy én hol használtam! Töltsd fel a sajátodat és taggelj be, hogy lássam az alkotásod! Ne feledd: @__magnoliArt__